Jestem studentem Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Naukę na kierunku rozpocząłem 1 października 2022 roku i od tego czasu nieprzerwanie mierzę się z wyzwaniami oraz radościami wynikającymi z uprawiania zarówno sztuki aktorskiej, jak i lalkarskiej.
Niedawno wraz z zespołem oraz reżyserką Martą Streker przygotowaliśmy spektakl dyplomowy „Pełne przebiegi”, w którym wcielam się w postać Wiktora – apodyktycznego szefa kuchni, skrywającego mroczną tajemnicę ukrytą w zakamarkach hotelowej piwnicy.
Dzięki specyfice kształcenia na Wydziale Lalkarskim moją mocną stroną jest praca zespołowa. Liczne grupowe animacje form scenicznych wyczuliły mnie na partnera i nauczyły precyzyjnej współpracy.
Z kolei wymagające tempo zajęć oraz duża liczba przedmiotów niejednokrotnie skłaniały mnie do samodzielnych prób, które rozwinęły moją odpowiedzialność za rolę i umiejętność pracy poza wspólnym procesem.
Najbardziej napędza mnie chęć rozwoju. W teatrze fascynuje mnie moment, w którym patrzę na wykonanie innego aktora i myślę: „Chciałbym kiedyś zagrać tak jak on”. To uczucie mobilizuje mnie do ciągłego doskonalenia się i poszerzania umiejętności. Regularnie uczestniczę w różnego rodzaju warsztatach, m.in. kursie techniki Meisnera czy zajęciach z coach aktorską Anną Skorupą.
Prywatnie interesuję się historią, a w wolnym czasie trenuję boks.