Katharina Bellena
Agentur aziel (Agencja główna)
Informacje o aktorze
- Wiek grania roli
- miejsce urodzenia
- wzrost (cm)
- Waga w kg)
- Kolor oczu
- Kolor włosów
- Długość włosów
- miejsce zamieszkania
- Opcje mieszkaniowe
- narodowość
- Języki
- niemieckipolskiangielskirosyjskichorwackiczeskijidysz
- Dialekty
- język żydowski (polski)niemiecki (Mannheim)niemiecki teatralnywielkopolskawschodniopruskiśląski(Dialekt macierzysty)śląsko-polski
- Akcenty
- Instrumenty
- sport
- taniec
- (Główny) zawód
- Specializations
- Śpiew
- tonacja
- Prawa jazdy
Vita
Podstawowe wykształcenie aktorskie
- 1992 – 1995
- Schauspielschule Mainz
szkolenia zawodowe
- 2010 – 2024
-
Coachingteam Frank Betzelt [de]
- 2009
-
IFS Internationale Filmschule Köln [de]
- 2001
-
The Lee Strasberg Theatre & Film Institute - New York
- 1996 – 1998
-
Folkwang Universität der Künste [de]
nagrody/wyróżnienia
- 2024
- 2024
-
Nominierung Max Ophüls Preis, "Krzyk - Losing Control" (nominacja) (film kinowy)
- 2023
-
Grand Prize - Filmmakers of the Future Rhode Island International Film Festival"Motherland"/"Macierz" by Stefania Burla (produkcja edukacyjna)
- 2022
-
Nominierung Grimme Preis für die Serie "Wir"
- 2019
-
Austrian Film Festival [at]
- 2019
-
Genre Award Best Comedy für Film Hotel Auschwitz R:C.Schwalm, HR Goska
- 2019
-
Prize for Most Challenging Film
- 2019
-
Die Protokollantin, R: Nina Grosse, Samira Radsi nominiert für den Grimme Preis
- 2019
-
Der Polizist und das Mädchen, R:Rainer Kaufmann nominiert für den Grimme Preis
- 2019
-
Film Hotel Auschwitz nominiert in 3 Award-Kategorien Indie-Lincs Film Festival UK
- 2019
-
Hotel Auschwitz Nominierung Best Feature Film Official Selection Fusion Intern. Film Festival London
- 2018
-
Hotel Auschwitz Nominierung Best Feature Film Official Selection Winchester Film Festival
- 2018
-
Hotel Auschwitz, Kino, Regie Cornelius Schwalm, HR Goska, Nominierung Achtung Berlin Festival
- 2018
-
The Typist-Die Protokollantin, Regie Nina Grosse und Samira Radsi, Nominierung Canneséries
- 2018
-
Neda, Regie Afagh Irandoost, Nominierung Best Short Nepal International Filmfestival
- 2015
-
24/7 (HR), Regie Jeanette Wagner Certifikate of Excellence, International Film Festival Indien
- 2014
-
"24/7" Certifikate of Excellence International Short Film Festival Kolkata/Indien
- 2014
-
"24/7" Berlinale Short Film Cloud 2014
- 2013
-
"Doppelpass" Vorauswahl Deutscher Kurzfilmpreis
- 2013
-
Nominierung Bester Kurzfilm Neisse Filmfestival
- 2013
-
Special Price der Jury beim Neisse Film Festiva
film
- 2022 – 2024
- Prof. Jagoda (drugoplanowa) Ewa Wikiel producent: dffb
- 2019 – 2024
- Kristine Franz (pierwszoplanowa) Antonia Walther producent: Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin (DFFB)
- 2022
-
Ex VotoMutter (drugoplanowa) Jozefien van der Aelst producent: DFFB
- 2021
- Magda (pierwszoplanowa) Stefania Burla producent: ZHdK
- 2021
- Magrit (pierwszoplanowa) Adriano Theill producent: Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin (DFFB)
- 2018
- Goska Traut (pierwszoplanowa) Cornelius Schwalm producent: CollaboratorsFilms [de]
- 2017
-
Anna und Darek (film krótkometrażowy)Anna (pierwszoplanowa) Jacek Kubaczynski producent: Three Production, Jacek Kubaczynski
- 2016
-
Neda (film krótkometrażowy)Yogi (drugoplanowa) Afagh Irandoost producent: UdK Universität der Künste Berlin (HdK Hochschule der Künste) [de]
- 2015
-
Blind & Hässlich (film kinowy)Verliebte Bäuerin Angela Tom Lass producent: SHPN3 Filmproduktion - Schuchert Scharpen GbR [de]
- 2014
-
Waldo (film krótkometrażowy)Marietta Slomka (pierwszoplanowa) Benjamin Tholen producent: Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin (DFFB)
- 2013
-
Top Girl oder La Déformation professionnelle (film kinowy)Mutter 1 (drugoplanowa) Tatjana Turanskyj producent: Turanskyj & Ahlrichs GbR [de]
- 2013
-
24/7 (film krótkometrażowy)Magda (pierwszoplanowa) Jeanette Wagner producent: CollaboratorsFilms [de]
- 2013
-
Doppelpass (film krótkometrażowy)Joanna (pierwszoplanowa) Elke Weber-Moore producent: CollaboratorsFilms [de]
- 2009
-
Leerfahrt (film krótkometrażowy)Nadja (pierwszoplanowa) Matis Burkhardt producent: Beuth Hochschule für Technik Berlin (BHT) (ehem. TFH Technische Fachhochschule)
- 2009
-
Eine flexible Frau (film kinowy)Loretta (drugoplanowa) Tatjana Turanskyj producent: Turanskyj & Ahlrichs GbR [de]
- 2005
-
Durst haben (film krótkometrażowy)Isabell (pierwszoplanowa) Carolina Hellsgård producent: UdK Universität der Künste Berlin (HdK Hochschule der Künste) [de]
- 2005
-
Objet trouvé (film krótkometrażowy)Brigitte (drugoplanowa) Nora Fingscheidt producent: Filmarche Berlin e.V. [de]
- 2002
-
Du Allein (film krótkometrażowy)Kath (pierwszoplanowa) Monika Schmid producent: Samson Kunst+Medien
telewizja
- 2022 – 2023
- Doris (DNR) (drugoplanowa) Robert Schwentke producent: UFA Fiction Stacja: Sky Original, WowTV Reżyser obsady: Anja Dihrberg Scenariusz: Robert Schwentke (Creator), Florian Wentsch (Creator)Veronica Priefer (Creator), Yves Hensel, Veronica Priefer, Florian Wentsch, Matthew Wilder
- 2022
-
Constellation (serial telewizyjny)Clerk (drugoplanowa) Oliver Hirschbiegel producent: Turbine Studios GmbH, Electric Eye GmbH Reżyser obsady: Simone Bär Scenariusz: Peter Harness
- 2021
- Zosia Mazur (drugoplanowa) Ester Amrami producent: Studio Zentral Stacja: ZDFneo [de]
- 2021
-
Minimocks (serial)Aysel Aktas (pierwszoplanowa) David Waltl producent: Starkl Film GmbH & Co.KG Stacja: Comedy Central
- 2019
- Beata Kempe (pierwszoplanowa) Christoph Eichhorn producent: Bavaria Fiction GmbH Stacja: ZDF [de]
- 2018
-
Polizeiruf 110 - Der Fall Sikorska (film telewizyjny (seria))Edyta Wisniewski (drugoplanowa) Stefan Kornatz producent: 23/5 Filmproduktion GmbH [de] Stacja: rbb [de]
- 2018
-
Polizeiruf 110 - Heimatliebe (film telewizyjny (seria))Starszy Aspirant Edyta Wisniewski (drugoplanowa) Christian Bach producent: Eikon Media GmbH [de] Stacja: rbb [de]
- 2017
-
Polizeiruf 110 - Demokratie stirbt in der Finsternis (film telewizyjny (seria))Edyta Wisniewski (drugoplanowa) Matthias Glasner producent: Real Film Berlin GmbH Stacja: rbb [de]
- 2017
- Elisabetta (drugoplanowa) diverse producent: MOOVIE GmbH Stacja: ZDF [de]
- 2017
-
Polizeiruf 110 - Das Beste für das Kind (film telewizyjny (seria))Edyta Wisniewski (drugoplanowa) Jakob Ziemnicki producent: DOKfilm Fernsehproduktion GmbH Stacja: ARD [de]
- 2017
-
Der Polizist und das Mädchen (film telewizyjny)Magda Harlacher (drugoplanowa) Rainer Kaufmann producent: W&B Television GmbH Stacja: ZDF [de]
- 2016
-
Aktenzeichen XY ... ungelöst (magazyn telewizyjny)Anna (pierwszoplanowa) Thomas Pauli producent: Securitel GmbH [de] Stacja: ZDF [de]
- 2016
- Krystina Kaczmarek (pierwszoplanowa) Dennis Satin producent: ndF neue deutsche Filmgesellschaft mbH Stacja: ARD [de]
- 2016
-
Polizeiruf 110 - Muttertag (film telewizyjny (seria))Edyta (drugoplanowa) Eoin Moore producent: Real Film Berlin GmbH Stacja: rbb [de]
- 2016
- Angela (pierwszoplanowa) Julia Hertäg producent: Falscherfilm
- 2015
- Edyta Wisniewska (drugoplanowa) Stephan Rick producent: Real Film Berlin GmbH Stacja: rbb [de]
- 2015
-
Polizeiruf 110 - Grenzgänger (film telewizyjny (seria))Edyta Wisniewski (drugoplanowa) Jakob Ziemnicki producent: DOKfilm Fernsehproduktion GmbH Stacja: rbb [de]
- 2014
-
Herzensbrecher - Vater von vier Söhnen (serial telewizyjny)Maria (drugoplanowa) diverse producent: ITV Studios Germany GmbH (formerly Granada Produktion) Stacja: ZDF [de]
- 2014
-
In Gefahr - Ein verhängnisvoller Moment (serial telewizyjny)Mona (F: Ricarda unter Mordverdacht) (pierwszoplanowa) Carsten Hammerschmidt producent: Constantin Entertainment GmbH Stacja: SAT.1
- 2011
-
Heiter bis tödlich - Fuchs und Gans (serial telewizyjny)Alina Machaliza (drugoplanowa) Imogen Kimmel producent: TeamWorx Television & Film GmbH [de] Stacja: ARD [de], SWR [de]
- 2008
-
Hoffnung für Kummerow (film telewizyjny)Sabine Soldisch (drugoplanowa) Jan Ruzicka producent: Saxonia Media Filmproduktionsgesellschaft mbH Stacja: arte, NDR [de]
- 2008
-
Putzfrau Undercover (film telewizyjny)Janina (drugoplanowa) Ralf Huettner producent: Odeon Fiction GmbH (formerly H&V Entertainment GmbH) Stacja: ProSieben [de]
- 2003
-
Wolffs Revier (serial telewizyjny)Lydia Rosberg (drugoplanowa) Michael Wenning producent: Nostro Film GmbH [de] Stacja: SAT.1
- 2003
-
Für alle Fälle Stefanie (serial telewizyjny)Jeannette (drugoplanowa) diverse producent: Novafilm [de] Stacja: SAT.1
teatr
- 2022 – 2024
-
Das letzte Abendbrot (spektakl)Nina//Helena//Marlene (pierwszoplanowa) Krockauer producent: United Off Productions Teatr: Schauspiel Hannover
- 2022 – 2023
-
DIE PETROLEUSEN ENGAGIEREN EINEN CHORAktivistin Katharina Kronjäger, Duric, Bellena Teatr: FFT Düsseldorf
- 2021
-
EIN UNKRAUT DAS BIN ICHRosa Lux Nina Kronjäger, Nikola Duric, Katharina Bellena Teatr: Performance-Gruppe SLIDERS
- 2021
-
Ein Unkraut das bin ichRosa Lux Nina Kronjäger, Nikola Duric, Katharina Bellena Teatr: Performance-Gruppe SLIDERS
- 2019
-
FOLLOWSHIP PERFORMANCEFollowerX Christiane Hütter Teatr: FUTURIUM Berlin
- 2016 – 2018
-
"Die Kunden werden unruhig" (spektakl)Die Führungskraft (pierwszoplanowa) Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2018
-
PERFORMING ARTS FESTIVALMissy K. Katha Bellena Teatr: HAU Berlin
- 2018
-
"GESTERN.HEUTE.MORGEN"inne rola Marc Lippuner Teatr: Theater unterm Dach Berlin
- 2015 – 2018
-
MIT EINEM SCHLAGMagda Dieter Krockauer Teatr: Theater unterm Dach Berlin, Schauspiel Hannover
- 2018
-
Performing Arts FestivalMissy K. Katha Bellena Teatr: HAU Berlin
- 2018
-
"Gestern.Heute.Morgen"diverse Marc Lippuner Teatr: Theater unterm Dach Berlin
- 2015 – 2018
-
Mit einem SchlagMagda Dieter Krockauer Teatr: Theater unterm Dach Berlin, Schauspiel Hannover
- 2013
-
Die Kunden werden unruhigFührungskraft (HR) Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2013
-
Der Tod und noch drei andereMagda Dieter Krockauer Teatr: ThuD Berlin, FFT Düsseldorf, Eisfabrik Hannover
- 2013
-
DIE KUNDEN WERDEN UNRUHIGFührungskraft (HR) (pierwszoplanowa) Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2011 – 2013
-
Ein europäisches AbendmahlHasi Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2013
-
DER TOD UND NOCH DREI ANDEREMagda Dieter Krockauer Teatr: ThuD Berlin, FFT Düsseldorf, Eisfabrik Hannover
- 2011 – 2013
-
WoyzeckenLady M. Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2011 – 2013
-
EIN EUROPÄISCHES ABENDMAHLHasi Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2011 – 2013
-
WOYZECKENLady M. Christina Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin/Volksbühne Berlin
- 2012
-
Trainingscamp - Vorbereitung auf ein späteres DraElizabeth Dieter Krockauer Teatr: Theater unterm Dach FFT Düsseldorf
- 2012
-
TRAININGSCAMP - VORBEREITUNG AUF EIN SPÄTERES DRAElizabeth Dieter Krockauer Teatr: Theater unterm Dach FFT Düsseldorf
- 2010 – 2011
-
Das beispielhafte Leben u. der Tod des Peter GörriPolnische Bäuerin Uwe Schmieder Teatr: Volksbühne
- 2010 – 2011
-
Schutt.Ingemüllermonologeine Frau Thomas Martin Teatr: Volksbühne
- 2010 – 2011
-
WOYZECKenLady M. Chrisitna Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2009 – 2011
-
Übergewicht: unwichtig. UnformHasi Chrisitna Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2009 – 2011
-
Barbelo von Hunden und KindernMilena Gundula Weimann Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2010 – 2011
-
DAS BEISPIELHAFTE LEBEN U. DER TOD DES PETER GÖRRIPolnische Bäuerin Uwe Schmieder Teatr: Volksbühne
- 2010 – 2011
-
SCHUTT.INGEMÜLLERMONOLOGeine Frau Thomas Martin Teatr: Volksbühne
- 2010 – 2011
-
WOYZECKENLady M. Chrisitna Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2009 – 2011
-
ÜBERGEWICHT: UNWICHTIG. UNFORMHasi Chrisitna Emig-Könning Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2009 – 2011
-
BARBELO VON HUNDEN UND KINDERNMilena Gundula Weimann Teatr: Theaterkapelle Berlin
- 2008
-
La MareaSusanne Mariano Pensotte Teatr: HAU Berlin
- 2008
-
EndspielNell Wolf Vogel Teatr: Freie Kammerspiele Babelsberg
- 2008
-
Drei Mal LebenInes Wolf Vogel Teatr: Freie Kammerspiele Babelsberg
- 2008
-
LA MAREASusanne Mariano Pensotte Teatr: HAU Berlin
- 2008
-
ENDSPIELNell Wolf Vogel Teatr: Freie Kammerspiele Babelsberg
- 2008
-
DREI MAL LEBENInes Wolf Vogel Teatr: Freie Kammerspiele Babelsberg
- 2006
-
AngstlandKanzlerin Oliver Ernst Teatr: Theaterdiscounter Berlin
- 2006
-
Widder im DornbuschAnnegret Stephan Müller Teatr: Maxim Gorki Berlin
- 2006
-
ValentinstagValentina André Roessler Teatr: Sophiensaele Berlin
- 2006
-
ANGSTLANDKanzlerin Oliver Ernst Teatr: Theaterdiscounter Berlin
- 2006
-
WIDDER IM DORNBUSCHAnnegret Stephan Müller Teatr: Maxim Gorki Berlin
- 2006
-
VALENTINSTAGValentina André Roessler Teatr: Sophiensaele Berlin
- 2005
-
Don Juan kommt aus dem KriegSoubrette Roland Schafer Teatr: Maxim Gorki Berlin
- 2005
-
We are cameraPaula Carolin Mylord Teatr: Staatstheater Meiningen
- 2005
-
DON JUAN KOMMT AUS DEM KRIEGSoubrette Roland Schafer Teatr: Maxim Gorki Berlin
- 2005
-
WE ARE CAMERAPaula Carolin Mylord Teatr: Staatstheater Meiningen
audio
- 2021
-
"Magda und der Maulkorb" (mówca)producent: rbb
- 2021
-
"Was wir erinnern ist politisch" (mówca)producent: SLIDERS